Која е згодната бринета која позираше со Груевски на брод!

234

Никола Груевски, поранешниот македонски премиер кој е во бегство во Будимпешта, се појави на настанот Будимпешта Бизнис парти, (BBP19) на бродот Европа во Будимпешта,  а внимание предизвика негова фотографија на која тој е до згодна бринета.

Жената која привлече внимание и лавина коментари се вика Вивиен Чене, по професија е економистка, но е позната како инфлуенсерка и модел фриленсер, која има над 35.000 следачи и постојано објавува професионални фотографии од неа, но и рекламира производи.