Клоп лобира за Брозовиќ

105

Челниците на англискиот премиерлигаш Ливерпул со големо внимание ја следат ситуацијата околу хрватскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Марсело Брозовиќ. Менаџерот на „црвените“, Јурген Клоп, е убеден дека Брозовиќ може да биде идеална опција во средниот ред и затоа во следните неколку дена ќе биде испратена официјална понуда за фудбалерот на Интер која нема да биде помала од 50 мил. фунти.