Кому да верувате за идеално одржана вита линија, ако не нејзе: Џенифер Анистон откри четири работи што ѝ помагаат во тоа

127

Познатата холивудска актерка Џенифер Анистон во неодамна објавеното интервју откри како останува во таква импресивна форма.

54-годишната ѕвезда од серијата „Пријатели“ зборуваше за четирите навики кои ги практикува за да остане во форма во своите 50-ти години, пишува Daily Mail.

„Пијам многу вода, се движам секој ден, се трудам да јадам цела, свежа храна и спијам колку што можам повеќе“, изјави таа во 23-тото издание на CR Fashion Book.

„Овој последен дел е предизвик за мене, но е толку важен. Чувствувам кога не се одморам доволно. Покрај сето тоа, се трудам да внимавам што мислам“.

„Нашиот свет навистина минува низ некои предизвици и знам дека сите се грижиме многу, но понекогаш мислам дека е императив да се намали количината на информации што не опкружуваат секој ден“, додаде таа.

Што се однесува до тренинзите, таа ја користи платформата Pvolve.

‘Ја сакам многу! Pvolve е единствен пристап кон фитнесот. Секој тренинг го напуштам со чувство на енергија и силна, но не и претепана“, рече таа.

„Ги охрабрувам луѓето да го пробаат и да се уверат сами. Без разлика на вашето ниво на фитнес, тоа е вежба каде навистина можете да започнете таму каде што сте.’

Тренинзите се помалку стресни, додаде Џенифер Анистон.

„Бев мотивирана да вежбам на начин на кој не сум била со години.

„Се радувам на предизвикувачките часови и се чувствувам посилно и поудобно во моето тело кога ги правам. Секое време е различно, мислам дека не сум имал исти вежби двапати.