Киеза и Томас замена за Икарди

98

Раководните лица на Интер сакаат за време на летниот преоден рок да се ослободат од услугите на аргентинскиот интернационалец Мауро Икарди.

Поранешниот капитен на „нероазурите“ веќе со месеци е во војна со клупските челници и со најверните фанови и поради таа причина ќе биде продаден на првиот клуб кој ќе испрати официјална понуда не помала од 120 мил. евра.

Парите кои ќе бидат заработени од продажбата на Икарди ќе бидат искористени за реализација на трансферите на Фредерико Киеза (Фиорентина) и Томас Парти (Атлетико М.).