Кеси за 0 евра

120

Вицешампионот на Франција, тимот на ПСЖ, е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на стандардниот првотимец во дресот на италијанскиот калчо гигант Милан, Фрак Кеси. Одличниот играч за врска има договор со „росонерите“ до крајот на актуелната сезона, а преговорите околу продолжувањето на соработката се во мирување поради барањето на Кеси да има годишна плата не помала од 8 мил. евра.