Кансело е мега засилување

67
epa09998112 Portugal's Joao Cancelo reacts after scoring the 4-0 lead during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and Switzerland in Lisbon, Portugal, 05 June 2022. EPA-EFE/MARIO CRUZ

Репрезентативецот на Португалија, Жоао Кансело, и официјално е преставен како последна зимска аквизиција на германскиот гигант Баерн (М). Офанзивниот бек и понатаму е во сопственост на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, но вториот дел од актуелната сезона ќе го одработи како позајмен играч на „Алијанц арена“. Баварскиот гигант ќе има право да го откупи неговиот договор но понудата не смее да биде помала од 70 мил. евра.