Кам-бек на Мората

47
epa10503686 Atletico Madrid's Antoine Griezmann (L) and Alvaro Morata (R) celebrate after scoring during a Spanish LaLiga soccer match between Atletico Madrid and Sevilla FC at Civitas Metropolitano stadium in Madrid, Spain, 04 March 2023. EPA-EFE/KIKO HUESCA

Најтрофејниот клуб во италијанската Серија А, Јувентус, ќе се обиде повторно да ги осигура услугите на искусниот напаѓач од редовите на шпанскиот гигант Атлетико (М), Алваро Мората. Повремениот репрезентативец на Шпанија изјави дека не е задоволен од фактот дека „јорганџиите“ планираат да купат нов напаѓач и додаде дека размислува за промена на клупската средина.