Камиказа: Бронзата е медал за на маратон, но не и за избори

325

Кандидатот на Левица, Петар Георгиевски-Камиказа, преку Фејсбук упати благодарност на сите кои му дадоа поддршка на овие локални избори.

„Бронзата е медал за на маратон, но не и за избори. Во благодарам за поддршката и за искрените намери. Нека победи подобрата или подобриот“, напиша Георгиевски.

Во вториот круг од овие избори, главната битка ќе ја водат Данела Арсовска од ВМРО-ДПМНЕ и актуелниот градоначалник Петре Шилегов.