Каков партнер ни е потребен според хороскопскиот знак? Дали правилно сте избрале ќе знаете според одредени карактеристики

705

Секој хороскопски знак има одредени карактеристики кои одредуваат многу работи во животот, вклучувајќи го и изборот на партнер.

Сите сакаме различни работи во врската. А што сакаме и што всушност ни треба во врската зависи од нашите карактеристики на личноста.

Еве каков партнер бара секој хороскопски знак:

ОВЕН
На Овенот му треба партнер:

Што му овозможува да води
Кој има потреба од возбудувања и авантури
Кој ужива да излегува и да прави физички активности – возење велосипед, трчање, вежбање…

БИК
Бикот сака партнер:

Кој знае да ја цени финансиската сигурност и колку работи
Кој е страствен
Што е романтично и сензуално

БЛИЗНАЦИ
На Близнаците им треба партнер:

Кој го цени интересниот разговор колку и тие
Кој е многу друштвен
Што е разиграно, спонтано и флексибилно

РАК
Ракот очекува партнер:

Кој е внимателен и грижлив
Кој ќе направи да се чувствуваат безбедно и кој го разбира
Кој го цени семејството

ЛАВ
На Лав му треба партнер:

Кој навистина знае да сака
Кој е разигран и весел
Кој ќе му биде најдобар пријател

ДЕВИЦА
Девицата блеска со партнерот:

Кој ќе и помогне да си го организира животот
Кој и помага кога и е премногу тешко
Кој ја инспирира да верува во животот

ВАГА
На Вагата и треба партнер:

Кој знае како да се справи со нејзините расположенија
Кој е динамичен и секогаш подготвен за акција
Што ја става нивната врска на прво место

СКОРПИЈА
На Скорпијата и треба партнер:

Кој е сигурен и на кого можат да се потпрат
Што ја поттикнува желбата за секс
Што им помага да ги задржат своите силни емоции под контрола

СТРЕЛЕЦ
Стрелецот блеска со партнерот:

Кој има широк поглед и кој е флексибилен
Кој е слободоумен и спонтан
Кој сака да научи повеќе

ЈАРЕЦ
На Јарецот му треба партнер:

Кој е внимателен и грижлив
Што му помага да биде оптимист и да гледа на животот од добрата страна
Што може да обезбеди удобен семеен живот

ВОДОЛИЈА
Водолијата сака партнер:

Кој не се обидува да ги контролира или промени
Кој ја сака нивната единствена индивидуалност
Што внесува страст и топлина во живот

РИБА
На Рибите им треба партнер:

Кој е практичен, а кој личи, знае подобро од нив
Кој ја цени нивната грижа и чувствителна природа