И вечерва скопјани со последен поздрав за Аки Рахимовски/галерија

224

На Градскиот плоштад во Скопје граѓани меѓу кои и музичари, актери, културни дејци му оддаваат последна почит на Аки Рахимовски, еден од најдобрите рок-пејачи во регионот, фронтмен на групата „Парни Ваљак“ во текот на целиот ден.

Попладнево беше отворена и Книга на жалост, а на плоштадот може да  се слушаат неговите песни.

Фото:П.Стојановски