ИРОНИЈА: Алек Болдвин играл лик чиј внук е осуден за случајно убиство

233

Пукањето се случило во дрвена црква, поставена како дел од сетот.

Актерот и копродуцент на филмот „Rust“, ​​„Алек Болдвин“, кој денеска на сетот ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс и го рани својот колега, копродуцент Џоел Соуза, глумеше човек чиј внук е осуден за случајно убиство во Ново Мексико.

Заплетот на филмот се фокусира на Харланд Раст, кој го игра Болдвин, инаку озлогласен западен одметник. Кога неговиот отуѓен 13-годишен внук Лукас е осуден на смрт со бесење за случајно убиство, Раст патува во Канзас за да го извлече од затвор.

Заедно, двајцата бегалци мора да избегаат од легендарниот американски маршал Вуд Хелм и уценувачот Фентон.

ТРАГЕДИЈА: Актерот Алек Болдвин уби жена и го рани режисерот за време на филмски сет/ФОТО