Инцидент во Црна Гора:Матурант пукал со стартен пиштол во соученици во училишен двор

83

Матурант во мешовитото средно училиште во Бијело Поље пукал со стартен пиштол во  ученици, информираат од полицијата за ЦДМ.

„Потоа побегна и го фрли пиштолот. Полицијата набрзо ги пронашла лицето и пиштолот“, велат од полицијата за ЦдМ.

За настанот е запознаен и обвинителот.

Постапката е во тек“, додаваат од полицијата.

На настанот му претходела тепачка во училишниот двор.