Инцидент во автобус на ЈСП во Кисела Вода: Групна тепачка меѓу ученици

603
Фото: 24инфо.мк

Неколку лица се повредени во автобус на ЈСП со број 51, во инцидент што се случил вечерва во Кисела Вода, објави порталот 24 Инфо.

Најверојатно се работи за тепачка меѓу група ученици, но од МВР се уште нема официјална информација за настанот.

Неофицијално, неколкумина се повредени во тепачката, а дел од медиумите објавија дека била нападната и новинарска екипа.

Инцидент во автобус на ЈСП во Кисела Вода: Групна тепачка меѓу ученици