Имобиле го продолжи договорот со Лацио до 2025 година

16
Lazio's Italian forward Ciro Immobile celebrates after scoring a penalty during the Italian Serie A football match Lazio Rome vs Sampdoria on January 18, 2020 at the Olympic stadium in Rome. (Photo by Alberto PIZZOLI / AFP) (Photo by ALBERTO PIZZOLI/AFP via Getty Images)

Напаѓачот Чиро Имобиле го продолжи договорот со Лацио, објавено е на официјалната веб-страница на римскиот клубот. Според директорот за односи со јавноста Стефано де Мартино, договорот со 30-годишниот напаѓач бил потпишан на пет сезони, до 2025 година.

Имобиле му се придружи на Лацио од Севилја во 2016 година. Минатата сезона, тој постигна 36 гола во Серија А и ја освои Златната копачка како најдобар стрелец во европските лиги.