Има се, може се: Ѓоковиќ се почести со моќна машина (Видео)

36
epa06110797 Serbian tennis player Novak Djokovic speaks during a press conference in Belgrade, Serbia, on 26 July 2017. Djokovic announced that he will not play again in the 2017 season due to an elbow injury. EPA/ANDREJ ISAKOVIC / POOL

Славните спортисти се познати како големи љубители на автомобили, а кога се во прашање “лимените љубимци” не се штеди. На скапи и убави автомобили не е имун ниту поранешниот светски тениски рекет број еден Новак Ѓоковиќ.

Благодарение на одличните резултати во тенисот, Ѓоковиќ заработи многу пари со коиможе да си дозволи да ужива во луксуз нормално повремено да се пофали со некоја моќна машина.

Меѓу спортисттитѕе во последно време се популарен е новиот елетричен автомобил Тесла – Модел Х. Во совјата гаража го имаат голем број на ѕвезди, а не му одолеа ниту Новак, што потврдува и видеото објавено на социјалните мрежи.

Тесла Модел Хплени со совјата елеганција. Карактеристичен е по отоврање на задните врати во облик на крила, а неговата цена е од 35.000 евра па нагоре.

Без сомнение Ѓоковиќ ужива во комфорот и во сите останати благодети кој овој автомобил им ги нуди на своите патници.