Изјава на премиерот Заев по објавувањето на резултатите од референдумското изјаснување (во живо)

90

Премиерот Зоран Заев вечерва во медиа центарот на „Коалицијата Заедно ЗА европска Македонија“, дава изјава за резултатите од денешното референдумско изјаснување во Република Македонија.

Прес конференција на премиерот Зоран Заев

Geplaatst door MИА.mk op Zondag 30 september 2018