Зи-Зу по секоја цена

455
epa09984453 Former French international soccer player and Real Madrid head coach Zinedine Zidane watches the Formula One Grand Prix of Monaco at the Circuit de Monaco in Monte Carlo, Monaco, 29 May 2022. EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA / POOL

Поголемиот дел од германските медиуми ја пласираа и информацијата дека раководните лица на Баерн (М) ќе направат се што е во нивната моќ за да ги осигураат услугите на трофејниот француски стручњак, Зинедин Зидан. Баварскиот гигант е во потрага по наследникот на Томас Тухел кој ќе си замине од „Алијанц арена“ на крајот од сезоната.