Зимски атак врз Берарди

85

Италијанскиот калчо гигант Јувентус ќе се обиде и за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на најдобриот фудбалер во дресот на Сасуоло, Доменико Берарди. „Старата дама“ се обиде и за време на летниот преоден рок да ги осигура услугите на репрезентативецот на Италија но двата клуба не најдоа заеднички јазик околу обештетувањето од 30 мил. евра.