Земјотрес со јачина од 6,9 степени го погоди Еквадор

26

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала го погоди крајбрежнуиот дел на Еквадор, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ).

Според извештајот земјотресот бил на длабочина од 10 километри.

На социјалните мрежи се појавија и снимки од моментот на потресот што предизвика паника меѓу луѓето.