Земјотрес со јачина од 5,6 степени по Рихтер во Чиле

25
Земјотрес со јачина од 5.6 степени по Рихтеровата скла ја погоди денеска областа Антофагаста во Чиле, соопштија од Европско-медитеранскиот Сеизмолошки центар.

Земјотресот бил на длабочина од 174 километри се наведува во соопштението наЕМСЦ, пренесува Ројтерс.