Животот на Ал Пачино побурен од кога и да е:Вест дека чека бебе, тест за татковство, и на крајот радикална одлука на идната мајка

3416

Претходните денови светот ја слушна веста дека познатиот актер Ал Пачино чека дете со својата 53 години помлада девојка и дека на 83 години ќе стане татко по четврти пат.

Како што објавија медиумите, оваа вест го изненадила и актерот кој неодамна дознал, а неговата девојка Нур Алфала е веќе во 8 месец од бременоста.

Бидејќи веста е прилично изненадување, се шпекулира дека Ал побарала од 29-годишната Нур да направи тест за татковство, што таа неволно го прифатила.

„Таа сакаше бебе со години и Ал не можеше да биде посреќен. Ја сака Нур и чувството е взаемно“, објаснил пријател на парот, пренесува Glossy.

Меѓутоа, сега се појави нова вест, а тоа е дека Нур Алфалах и забранил на поранешната девојка на Ал Пачино и неговата блиска пријателка Лусила Соли да го посетат нивниот дом во Лос Анџелес, пишува Daily Mail.

Имено, откако ширум светот се прошири веста за бременоста на девојката на Ал Паќин, за нив и целата ситуација се појавија разни гласини и шпекулации, а се чини дека ненадејната објава на парот сериозно влијаеше на уште една од најблиските врски на Ал, со неговиот поранешната девојка и блиска пријателка Лусила (47).

 

Според извор близок до актерката – која се забавувала со Ал четири години пред да се разделат во 2015 година – Нур и забранила на Лусила да доаѓа во куќата на славната личност, каде што моментално живее.

„Во текот на изминатите неколку месеци, нејзината врска со Ал стана посериозна и на Лусила и беше сè потешко да се соочи со Ал. Нур се обидува да ја оддалечи Лусила од Ал“, вели изворот.

Лусила и Ал ја завршија врската пред 8 години, но останаа блиски, па дури и актерот се уште важи за многу важен во животот на ќерката на Лусила, Камила Мороне.

Лусила и Ал често поминуваат време заедно, а извор близок до Дејли Меил ги опишува како „најдобри пријатели“.

Како што пренесуваат странските медиуми, Лусила е очајна за нови случувања, па од Калифорнија се преселила во Њујорк за да биде поблиску до својата ќерка.

„Тензиите меѓу Лусила и Нур се зголемија во последните месеци со незадоволство што произлегува од двете страни“, рече изворот.

„Сега Лусила ненадејно се оддалечила на 5.000 километри од бившиот, што се совпаѓа со веста дека Ал повторно ќе стане татко“, вели изворот.