Енергетско будење од чаша:Смути со јагоди и ленено семе, повеќе од појадок

213
Фото:pexels/nelly koleva

Разбудете го телото да може да ве понесе во уште еден енергичен и плодотворен ден со овој фантастичен рецепт за смути од јагоди и лененео семе.

Потребно е:
  • 1 1/2 чаши-250 мл) јагоди
  • 1/2 банана
  • 2 лажици мелено ленено семе
  • 2 лажици мед
  • 1//2 чаша млеко

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и миксирајте додека да добиете компактна смеса.

Наздравје!