Дома СПОРТ Елмас: Горд на себе и на мојата Македонија

Елмас: Горд на себе и на мојата Македонија

70

Елиф Елмас, кој ги постигна двата гола синоќа за „црвено-жолтите”, покажа дека е следната ѕвезда на нашата репрезентација, а по мечот на социјалните мрежи упати кратка порака: Горд на себе и на мојата Македонија!