Едно лице го изгуби животот во пожарот во зграда во населбата Хром

160

На 22.09.2023 во 09.47 часот во СВР Скопје пријавен е пожар во стан на ул. Исаија Маџовски во Скопје. Пожарот е изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита, а во опожарениот стан пронајден е починат И.Ј. (35) од Скопје. Смртта ја констатирал лекар од Итна медицинска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштуваат од МВР.