Доминација на домаќините на попладневните средби во Серија А

56

Дванаесетте бода на четирите натпревари одиграни попладнево во Италијанското фудбалско првенство останаа кај домаќините. Сампдорија и Удинезе беа убедливи, Фиорентина и Торино со само еден гол стигнаа до победите.

Резултати:

Удинезе – Сасуоло 3:0
Фиорентина – СПАЛ 1:0
Сампдорија – Бреша 5:1
Торино – Болоња 1:0.
Вечерва играат:
Верона – Џенова и
Рома – Јувентус.

Лидер на табелата е Интер со 46 бода, Јувентус има 45, Лацио е трет со 42, Рома и Аталанта собраа по 35,…