Дневен ковид биланс во Бразил: Речиси 270.000 нови случаи, скоро 800 луѓе починале

44
Во последните 24 часа во Бразил се регистрирани 269.968 нови случаи на коронавирус, а 799 пациенти починале како последица на Ковид.
Според Министерството за здравство, повеќе од 25 милиони луѓе се заразени од почетокот на пандемијата.
Официјалниот број на починати досега е 625.884, пренесува Ројтерс.