Ди Марија прави проблеми

124
epa10123298 Juventus? Dusan Vlahovic jubilates with teammate Angel Di Maria after scoring the 3-0 goal during the Italian Serie A soccer match between Juventus FC and US Sassuolo Calcio at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 15 August 2022. EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Најтрофејниот клуб во Серија А, Јувентус, има сериозен проблем со аргентинскиот интернационалец Анхел ди Марија, открија фудбалските медиуми на Апенинскиот полуостров. Крилниот напаѓач е сфесен дека поради казната од минус 15 бода „старата дама“ нема да обезбеди место кое води во Лигата на шампиони и затоа побарал од клупските челници да го продадат најкасно за време на летниот преоден рок.