Дилема за Де Вриј

61
epa10008470 Stefan de Vrij (L) of the Netherlands in action against Grzegorz Krychowiak (R) of Poland during the UEFA Nations League soccer match between the Netherlands and Poland in Rotterdam, the Netherlands, 11 June 2022. EPA-EFE/Leszek Szymanski POLAND OUT

Агентот на холандскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Интер, Стефан де Вриј, откри дека неговиот клиент сака да ја промени клупската средина. Централниот дефанзивец не е задоволен од минутажата која ја има во актуелната сезона, а неговиот агент откри дека Де Вриј сака да остане во Милано, но во игра е и опцијата за преселба во Шпанија.