Де Хеа повторно со Роналдо

222
epa10653896 Goalkepeer David de Gea of Manchester United warms up prior to the English Premier League soccer match between Manchester United and Chelsea FC, in Manchester, Britain, 25 May 2023. EPA-EFE/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Шпанскиот голман, Давид де Хеа, за време на летниот преоден рок стави крај на соработката со англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, а според последните информации кои пристигнуваат од Велика Британија, негова следна дестинација ќе биде Саудиска Арабија. Најголем интерес за неговите услуги покажуваат челниците на Ал Наср, а најголем притисок за реализација на трансферот врши неговиот поранешен колега, Кристијано Роналдо.