Де Лихт наследник на Мегавер

52

Најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, најверојатно ќе биде следната дестинација на холандскиот интернационалец од редовите на германскиот гигант Баерн (М), Матијас де Лихт. Централниот дефанзивец веќе ги договори личните побарувања со челниците на „црвените ѓаволи“ кои ќе мора да одвојат најмалку 60 мил. евра за неговото обештетување.