Дефиниран наследникот на Покетино

634
epa09813494 Paris Saint-Germain's head coach Mauricio Pochettino reacts during the UEFA Champions League round of 16, second leg soccer match between Real Madrid and Paris Saint-Germain (PSG) in Madrid, Spain, 09 March 2022. EPA-EFE/Sergio Perez

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Челзи откри дека е дефиниран наследникот на аргентинскиот стручњак Маурицио Покетино. Лондонските „сини“ планираат на крајот од сезоната да стават крај на соработката со Покетино, а веднаш потоа сакаат да ги осигураат услугите на актуелниот менаџер на Брајтон, Роберто де Зерби.