Дефинирано кога ќе се претстави Мбапе

67
epa10348347 Kylian Mbappe of France celebrates scoring the 3-0 goal during the FIFA World Cup 2022 round of 16 soccer match between France and Poland at Al Thumama Stadium in Doha, Qatar, 04 December 2022. EPA-EFE/Abedin Taherkenareh

Шпанскиот гигант Реал (М) планира два дена по завршувањето на Европското првенство на спектакуларен начин да го претстави францускиот интернационалец Килијан Мбапе. Челниците на „кралскиот клуб“ очекува трибините на „Сантијаго Бернабеу“  да бидат исполнети до последното место. Најавите се дека сликата ќе биде иста како во 2009 година кога Реал (М) пред 80.000 гледачи го претстави Кристијано Роналдо. Мбапе по претставувањето ќе замине на одмор и нема да патува со тимот на турнејата низ САД.