Дефинирана цената на Брахим

97
AC Milan's Spanish midfielder Brahim Diaz celebrates after scoring his team's second goal during the UEFA Europa League 1st round group H football match between Celtic and AC Milan at Celtic Park stadium in Glasgow, Scotland on October 22, 2020. (Photo by RUSSELL CHEYNE / POOL / AFP) (Photo by RUSSELL CHEYNE/POOL/AFP via Getty Images)

Поголемиот дел од шпанските медиуми ја пласираа и информацијата дека во следните неколку недели, раководните лица на Реал (М) и Милан ќе седнат на преговарачката маса, а тема на дискусија ќе биде можниот трансфер на младиот играч за врска, Брахим Дијаз. Шпанецот актуелната сезона ја одработува како позајмен играч во дресот на Милан, а неговиот престој на „Сан Сиро“ ќе биде продолжен само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 25 мил. евра.