Дембеле е во фокусот

85
epa10372267 Angel Di Maria (L) of Argentina in action against Ousmane Dembele of France during the FIFA World Cup 2022 Final between Argentina and France at Lusail stadium, Lusail, Qatar, 18 December 2022. EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Арсенал со големо внимание ја следат ситуацијата околу крилниот напаѓач од редовите на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Осман Дембеле. Иако се пресели на „Паркот на принцовите“ за време на летниот преоден рок, се погласни и погласни се шпекулациите дека раководните лица не се задоволи од неговите игри и неговото однесување па затоа во игра е и опцијата да биде продаден на крајот од актуелната сезона.