Деветмина убиени од бомбаш-самоубиец во Чад

20

Бомбаш-самоубиец уби девет цивили во село во Западен Чад.

Областа во минатото беше поле на дејствување на џихадистичката група Боко Харам, објави денеска армијата.

Нападот се случил ноќеска во селото Каига Кинџирија.