Две момчиња загинаа во тешка сообраќајна несреќа кај Пинтија

279

Тешка сообраќајна несреќа се случи доцна синоќа на улицата Првомајска во скопската населба Пинтија.

Во директен судар на две возила марка „пежо“ и „голф 5“, на лице место загинаа две момчиња.

Сообраќајот е во прекин, а МВР со повеќе информации ќе излезе по завршувањето на увидот.