Дамијано повторно шокира, се соблече “гол до кожа“: Мажите негодуваат, жените го поддржуваат/ФОТО

396

„Супермодел“ е новиот сингл на групата „Манескин“, а кадрите и фотографиите од спотот го оправдуваат името на песната.

Победниците на минатогодишната Евровизија одржана во Ротердам, италијанската група Манескин, објавија интересна содржина на својот официјален Инстаграм профил, со цел да ја промовираат својата нова музичка песна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måneskin (@maneskinofficial)

ТВо центарот на вниманието е кој друг, ако не пејачот Дамијано Дејвид.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måneskin (@maneskinofficial)

„Не можам да дишам“, „Колку си привлечен“, „Господе Боже, колку си згоден“, напишале неговите обожаватели, додека на мажите не им се допаднал начинот на кој бендот го промовирал својот нов сингл.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Måneskin (@maneskinofficial)