„Граѓаните“ најблиску до Белингам

81
epa10117922 Dortmund's Jude Bellingham reacts during the German Bundesliga soccer match between SC Freiburg and Borussia Dortmund in Freiburg, Germany, 12 August 2022. EPA-EFE/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Ако им се верува на британските медиуми, тогаш актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, е на добар пат да излези како победник во трката по потписот на стандардниот првотимец во дресот на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Џуд Белингам. Истите медиуми тврдат дека челниците на Сити се подготвени да го прифатат побараното обештетување од 150 мил. евра.