Голем интерес за Матиќ

73

Од ден на ден се поголем и поголем е бројот на клубови кои се заинтересирани за услугите на српскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ.

Одличниот игра за врска на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен играч, а според последните информации кои пристигнуваат од „Олд Трафорд“, тешко дека ќе има продолжување на соработката. Интерес за неговите услуги веќе покажаа челниците на Милан, Јувентус и на Борусија од Дортмунд.