ТРАГЕДИЈА ВО ОКЛАХОМА: Близнаци паднаа во базен и се удавија – бабата оставила отворена врата од куќата

88

Локлин и Лорелеи Калацо, 1 1/2-годишни близнаци, се удавија во базенот во семејната куќа во Оклахома Сити, откако нивната баба болна од Алцхајмер ја остави вратата од градината отворена.

Децата биле пронајдени на дното на матната вода во домот вреден 565.000 долари.

Воздушните снимки од домот покажуваат базен исполнет со темнозелена вода, очигледно резултат на густи алги.

Полицијата отвори истрага за смртта, но додаде дека се чини дека не е криминална по природа, а противпожарната служба на Оклахома Сити соопшти дека не е сигурно колку долго децата биле во базенот.

GoFundMe беше формиран за да му помогне на семејството со трошоците по смртта на малото дете и досега има собрано 5.000 долари од целта од 7.500 долари.

„Прерано ни беа земени овие прекрасни бебиња. Сè што можете да дадете за да помогнете со трошоците би било многу ценето. Ја цениме сечија љубов и поддршка“, се наведува на веб-страницата.