Ген си е ген:Мајката убавица, а ќерката плукната на татко си

2455

Осумнаесетгодишната ќерка на Кетрин и Мајкл Даглас зрачи со благодатта на нејзината мајка, но не може да се негира дека таа сè уште изгледа повеќе како женска помлада верзија на 76-годишниот актер.

Карис Зита Даглас денес има 18 години и скоро заврши средно училиште за меѓународна диплома. Мајката Кетрин, таткото Мајкл и 20-годишниот брат Дилан гордо присуствуваа на доделувањето, што Кетрин Зита Џонс го сподели на својот Инстаграм профил.

Оваа девојка маѓепса многумина со својот вкус и стил, и не е невообичаено да се слушаат коментари дека се повеќе расте како нејзината мајка Кетрин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CZD (@carys.douglas)


Како и да е, веќе на оваа слика, во прв план доаѓаат црти на лицето што ги „зела“ од нејзиниот татко. Во септември 2019 година, мајка и ќерка имаа двоен момент позирајќи за насловната страница на списанието Vanity Fair. И двајцата носеа комплети јакни и панталони „Фенди“.

И во октомври истата година, тие работеа заедно на промоција на легендарната чанта Peekaboo од модната куќа Фенди. „Многу се забавувавме кога снимавме фотографии“, рече Карис и продолжи:

„Имаме прилично слична смисла за хумор и секогаш се смееме кога ние (мајка ми и јас) сме заедно. Таа е навистина најсмешната личност што ја познавам “.

Кетрин Зета-Џонс ги минуваше изминатите неколку недели во нејзината викенд куќа во Мајорка, заедно со нејзиниот сопруг и нејзините две деца.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CZD (@carys.douglas)