Во шестата деценија од животот позираше за Sports Illustrated: Падма Лакшми – „безобразно“ згодна/ФОТО/ВИДЕО

348
EPA-EFE/JUSTIN LANE

Американската водителка, актерка и модел со индиско потекло, Падма Лакшми (52), која веќе 17 години ја води емисијата за храна „Топ готвач“, неодамна позираше за магазинот Sports Illustrated и покажа дека изгледа неверојатно во шестата деценија од животот.

Во многу сезони на популарното кулинарско шоу Падма Лакшми, таа проба многу јадења. Таа откри дека во текот на денот на снимањето внесувала дури 9.000 калории дневно, но и дека оваа диета се одразила на нејзината фигура.

– Првата полусезона кога имаме многу натпревари, јадам осум или девет илјади калории дневно – изјави Лакшми.

Во едно интервју таа откри дека во секоја сезона на Top Chef се здебелува и до седум килограми.

Додека е на сетот, Падма не го ограничува внесот на храна, иако нејзината големина на облеката е двојно зголемена. Но, кога ќе заврши снимањето, тој почнува да се храни поздраво и да вежба.

Вежба пет пати неделно
Вели дека не претерува со исхраната, но затоа вежба пет пати неделно.

Премногу ја сакам храната за да се изгладнувам само за да изгледам убаво“.

Таа ослабе за да позира во бикини
Годинава имала дополнителен мотив за слабеење – покана од култниот магазин Sport Illustrated да се фотографира во костим за капење.

„Мислев, морам да одам да вежбам. За среќа, веќе бев прилично редовна во теретана бидејќи помина само еден месец откако се вратив дома од снимањето на „Топ готвач“.

Падма рекла и дека не може да поверува кога пред неколку месеци добила покана од овој популарен магазин. За време на фотографирањето таа истакна дека повеќе би сакала да биде во бикини во 50-тите отколку во 20-тите.

– Важно е на жените од сите возрасти, типови на тело и боја на кожа да им покажеме дека убавината е толку голема и дека има широк спектар. Се надевам дека младите жени ќе сфатат дека имаат долг живот и дека искуството и мудроста всушност ги прават поинтересни – изјави Падма Лакшми по фотографирањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Padma Lakshmi (@padmalakshmi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Padma Lakshmi (@padmalakshmi)