ФОТО: Борец и Работнички без муниција

18

Без победник и без погодоци заврши премиерниот натпревар од 7. коло во македонската Прва фудбалска лига, дуелот помеѓу екипите на Борец и Работнички. Домаќнинот веќе има освоено 12 бода во новата сезона и е третопласиран на табелата, додека „романтичарите“ се на 5-та позиција со 10 освоени бода.

ФОТО: П.Стојановски