Вечните во клинч поради Сар

38
Ismaila Sarr of Watford during the Sky Bet Championship match between Watford and Coventry City at Vicarage Road, Watford, England on 7th November 2020. (Photo by Leila Coker/MI News/NurPhoto via Getty Images)

Најголемите ривали во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед и Ливерпул, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на стандардниот првотимец во дресот на англискиот второлигаш Ватфорд, Исмаила Сар. Одличниот играч за врска сигурно ќе ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок, но раководните лица на Ватфорд посакуваат официјалната понуда да не биде помала од 40 мил. фунти.