Вечните во клинч поради Абрахам

75
epa10192097 RomaÕs Tammy Abraham in action during the Italian Serie A soccer match between AS Roma and Atalanta BC in Rome, Italy, 18 September 2022. EPA-EFE/Riccardo Antimiani

Англискиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Рома, Тами Абрахам, планира да ја промени клупската средина до крајот на летниот преоден рок. Фудбалските медиуми на Апенинскиот полуостров открија дека напаѓачот е желба на вечните ривали, Милан и Јувентус, а понудата за неговите услуги не смее да биде помала од 25 мил. евра.