ВЕЧЕР во Виена: За кого? За МАКЕДОНИЈА! /ВИДЕО

171

Македонската ракометна репрезентација денеска го игра клучниот натпревар за пласман во втората групна фаза, каде за противник го има домаќинот Австрија.

„Црвено – жолтите“ имаа огромна поддршка од трибините за време на дуелот против Чешка кој го загубивме со 25:27, а уште поголема се очекува да биде на денешниот меч кој ќе стартува во 18:15 часот.