Free Porn
xbporn
Дома РАКОМЕТ Велковски го менува Серафимов во репрезентацијата

Велковски го менува Серафимов во репрезентацијата

164

Селекторот на македонската ракометна репрезентација реши да го врати во првиот тим десниот бек Мартин Велковски, кој годинава настапува за Еурофарм работник. Екс ракометарот на Металург ќе го замени Мартин Серафимов, кој е повреден. И самиот Велковски долго влечеше повреда, но веќе одигранеколку дуели во СЕХА и ЛШ за битолскиот тим.

ЕХФ-неделата трае од 21 до 27 октомври, а во тој период Северна Македонија ќе одигра пријателски средби против Турција, Грузија и Италија.