„Ванда“ го чека Фирмино

324
epa10142618 Liverpool's Roberto Firmino in action during the English Premier League soccer match between Liverpool and Bournemouth at Anfield in Liverpool, Britain, 27 August 2022. EPA-EFE/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Шпанскиот гигант Атлетико (М) и понатаму важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на бразилскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Роберто Фирмино. Искусниот напаѓач има договор со „црвените“ до крајот на актуелната сезона, а освен тие на „јорганџиите“, интерес за неговите услуги покажуваат и челниците на Јувентус и на Баерн (М).