Богата понуда за Влаховиќ

1235
epa10165220 Juventus' Dusan Vlahovic reacts during the UEFA Champions League first leg group H soccer match between Paris Saint-Germain (PSG) and Juventus FC in Paris, France, 06 September 2022. EPA-EFE/Mohammed Badra

Германските медиуми се убедени дека најтрофејниот клуб во Бундес лигата, Баерн (М), во следните неколку дена ќе испрати официјална понуда за српскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Јувентус, Душан Влаховиќ. Истите медиуми се убедени дека големата желба на баварскиот клуб ќе стане реалност ова лето само доколку официјалната понуда за напаѓачот не биде помала од 80 мил. евра.