Руската репрезентативка во синхронизирано пливање, Варвара Суботина, ги пропушти Олимписките игри во Токио поради здравствени проблеми. Сигурно фановите ширум светот се надеваа дека ќе ја видат, бидејќи покрај тоа што е меѓу најдобрите во нејзиниот спорт, таа привлекува внимание кај мажите и со своите огромни гради.

Русокосата е категорична дека нема силикони и е горда на своите гради, а има и причина за тоа.